Анти самите себе

Значи, откако ме банираа на нивниот блог иако како што напишав и таму немав веке намера да коментирам попалени 13-14 годишњаци ке мора да се доискажам на мојов блог. ЈБГ, мој си е. Можам да правам што сакам (некако многу ми е познато ова).

Како прво сакам да прашам зошто сум баниран? Одговорот сигурно ке биде вулгарни коментари. Но што всушност се крие под тој одговор? Се кријат фактите и доказите што ги постирав. Иако има коментари спрема кои моите се мачкина кашлица, сепак им сметаа доказите.

Значи за некој е дозволено да пишува разни куротреси, а за некого не е дозволено да ја пишува вистината. ЈБГ, што можеш кога децата се толку попалени што сами си пишуваат коментари и сами си ги едитираат.
Кликни на сликата за да ја видиш

Бараат демократија. Деца, демократија барајте кај Грујо, а не во нечија приватна сопственост.
И овде владее синдромот “моето е најдобро, твоето нечини.”. Иако и тие ги прават истите работи на нивниот блог, сепак дечките “се борат” против тоа.
Врв на се беше последниот пост со интервјуто со Cyber Lord.
Демек тој ти бил нешто како одкај страната на членовите и такви слични срања.
Кликни на сликата за да ја видиш

Еве колку е тој од страната на членовите. Зар на еден администратор му доликува да се однесува вака кон членовите? Да им ги менува статусите во “I feel like shit”?
Јас мислам дека не.
И јас самиот бев негова жртва кога во подфорумот Арена зборував во темата што беше отворена против ***ana*** а.к.а Ана.
Веднаш ми дојде закана за казна од нејзиниот ангел чувар а.к.а Cyber Lord. И без разлика на моите прашања (најмалку 10) на што се должеше таа закана, тој само повторуваше да уживам. Како шлаг на се ги избриша и неговите постови со закани во темата кои беа упатени кон мене за да не ги видат неговите колеги, па да превземат некоја мерка.
Еве го и разговорот помегу нас за тоа:
Кликни на сликата за да ја видиш

Иако напалените деца не ги заслужуваат и овие 10 минути што ги одвоив за овој пост, сепак нека им биде. Нели тоа е и нивната цел со блогот – да бидат познати. Уживајте.
За крај.
Деца, најдобронамерен совет:
Откако ке ви здосади да бидете celebrity мавнете ја тастатурата, земете фатете се за некоја работа. Бидете корисни за општеството. Заработете некој денар. Доста цицате уште од на мама цицката и од на тато џебот.

* Сите коментари кои ке бидат оставени, а не ми се допагаат ке бидат избришани. ЈБГ, нема демократија.

24 Responses до “Анти самите себе”

 1. Како и авторот, сметам дека времето потрошено во пишување на статијава е бесполезно. Тоа се само истрауматизирани личности кои немаат живот.

  Сајбер лорд ја има злоупотребено функцијата и затоа е тргнат. За тоа има докази. А потоа е баниран затоа што прекршувал правила изнесувајќи приватни информации во јавност.

  А таа **ана** за која нон стоп се збори… Тешко курвиче е. Цело време додека беше на Бадијала беше заштитувана од администрацијата. Му текнува на некого зошто? Затоа што ја легнуваше кој што ќе посакаше. Јас лично знам луѓе со кои спиела. Заради тоа никој не смееше да ја чепне на бадијала. И сега се најде курвичето да збори како е да се биде девица 🙂

  Море мамето, парадокси во нивната највпечатлива форма.

  Поздрав Влатче, се гледаме на Бадијала. За сите други кои се банирани – Цицајте и гледајте ја пораката на која ви вика “Пристапот до форумот ви беше ЗАБРАНЕТ”.

 2. Pusti ja novata opera, pusti go turboto i nemozat da te baniraat.

 3. Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови кои не му се допагаат на Влатче

  БТВ, Анти бадијала 2 не е моја. Немам јас време за да си играм мадафака со вас.

 4. Ах Ике Ике, вака ли му враќаш на форумот кој ти беше дом толку време, кој те вадеше од срања. На чиј helpdesk одеше кога таа кофа што ти ја викаш “компјутер” ти заглавуваше? Ебати карактерот ебати, од тебе никогаш човек нема да биде. Засрами се.

 5. ХАХАХА. Сега ме насмеавте. Хелдескот на бадијала е полн со дечишта што сакаат фала да земат и секој нивни пост таму е:

  Само формат те спасува брате.

 6. Не знам што ве боли вас дали Ике ќе биде човек или не…
  Ние ќе цицаме. Вие, уживајте во преостанатото од Бадијала 🙂
  Кога ќе дојде денот да му го пушите на Ал, ќе има кој да ги замени овие Анти-Бадијалџииве.

  • Томче, детенце мало. Сега ми е јасно зошто толку ги поддржуваше гејовите во темата за хомосексуалците. Извини но твојата цел да си најдеш дечко нема да ја постигнеш овде со коментирање на блогов.

 7. Цензурирано Says:

  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче
  Ова ке го добивам за прекумерно дудлање на ***** на Влатче

  • Очигледно е дека за тебе 1 година е предолг временски период. За толку време можат да се изменат премногу работи 😉
   А ти демек ме познаваш.
   Патетика.

   Ти пичицо една немаш право да дудлаш наоколу бидејки се криеш зад ник кој те пали. Хомичу еден, те палат машки, за жалење си.

 8. Факт е дека со вашето мрчење нема да ја смените бадијала. Сите ве знаат што копилиља сте. Ве масакрира б-единицата некни, и сега плачете како пичиња некои, мамооо, ме банираа од бадијала, ај сега ќе плукам по нив. Па да отидете дома кај некого и да правите проблеми, ќе бидете исфрлени на клоци.

  Баш ми е мерак што ве тргнаа. Немале попаметна работа модераторите таму, па вашите усрани теми да ги чистат и да ве воспитуваат како да се однесувате на форум. Ај еднаш, ај двапати, ама вие сте биле поголема стока од што ве процениле. И наместо да се замараат со вас, едноставно ве исфрлија надвор. Лутете се колку сакате, вашите смрдливи задници веќе нема да бидат видени на бадијала. И баш супер што е така, барем сега на раат ќе си се дружиме. А вие пичиња стојте пред вратата на бадијала и гризете ги коските што сте преголеми лузери за да бидете таму членови 🙂

  • Ах, и да не заборавам… Токму овој влатче на чиј блог јадете гомна, ќе биде човекот кој ќе ве спречи да влезете на бадијала. Така да, ако некој посака да се врати на бадијала, ќе мора да му го испуши на влатче, бидејќи ал ич курот не го боли за вас. Ако влатче ве пушти, дури тогаш може да се вратите. Се додека тој не каже, нема да мрднете 🙂

   How does that make you feel, maggots?

 9. Патетикииииии Says:

  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче
  Ова ке го добивам за серење на постови што не му се допагаат на Влатче

  • Жалам што ке те разочарам дечко, не сум геј. Не ми се пуштај повеке.
   Фатете се за раче со Томче и заедно барајте си дечковци на друго место. Не овде.

   • Уште поголеми патетики Says:

    Ви благодариме што повеке не го посетувате мојот блог.

    Честитки, вие сте првиот баниран серко. Веке нема да можете да коментирате на блогов.

 10. Патетикииииии Says:

  Што ке те реплицирам, кога можам да те бришам. 😉

 11. Уф, гаќите ни се стресоа од тебе и твоите закани за тепање.

 12. Цензурирано Says:

  na barane od drug clen ke prestanam da pisuvam tuka..
  se nadevam ke se vidime na sobirankata…
  pozdrav.

 13. Што се удирате во гради бе гомца едни, преку тастатура сите сте јаки, сите ќе тепате, ќе кршите, ќе мавате. Имињата на сите од администрацијата се веќе познати, се знае и каде живеат и како изгледаат. Што не отидете да ги тепате бе? Тука преку интернет со скриени имиња се заканувате. Ебати мажиштата ебати.

  Моите муда се толку големи, што им растат уште по еден пар помали муда, и на помалите им растат уште по еден пар минимуда. Е тие минимуда што ми растат се поголеми двојно од вашите.

  Секој втор – Чак Норис.

  • Се гангстер до гангстер…
   Ке поднесам барање до владата освен авионско прскање против комарци да изврши и прскање против гангстери.

 14. Се сомневам дека имаме доволно пари во буџетот да обезбедиме пестициди за сите 😀

  Толку многу ги има што може со лопата да ги ринеш на улица.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s

%d bloggers like this: